Hakkımızda

Uslu Avukatlık Bürosu 1989 yılında Bodrum merkezli olmak üzere Av. Ersin USLU tarafından kurulmuş olup bünyesinde üç avukat, iki stajyer avukat, bir icra takip elemanı ve iki yardımcı personelden oluşan yetkin bir ekiple ile Torba Mahallesi’nde hizmet vermektedir.

Uslu Avukatlık Bürosu, yerli veya yabancı, gerçek ve tüzel kişi müvekkillerine temsil, yasal danışmanlık ve uyuşmazlıkların çözümü, sözleşme düzenleme gibi çeşitli hukuksal konularda otuz yılı aşkın süredir hizmet sunan bir hukuk firmasıdır.

Büromuz ağırlıklı olarak inşaat ve gayrimenkul hukuku, miras hukuku, ticari ve idari davalar, sözleşmeler hukuku, kişisel verilerin korunması, iş davaları, vergi uyuşmazlıkları, kira sözleşmeleri olmak üzere geniş bir yelpazede birçok hukuki alanda, başta Muğla olmak üzere tüm ülke genelinde yargılamanın her aşamasında hukuki hizmet vermektedir. Öte yandan icra ve iflas hukukunda uzun yıllara dayalı tecrübesi ve uzmanlığı bulunan avukatlarımızdan oluşan ayrı bir icra takip departmanına sahibiz. Tüm çalışma alanlarımıza yukarıdaki “Çalışma Alanlarımız” butonu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müvekkillerimize uyuşmazlık henüz ortaya çıkmadan önce, gelecekte yaşayabilecekleri muhtemel problemlere dair etkin hukuki çözümler üreterek önleyici hukuk hizmeti sunarız. Uyuşmazlık ortaya çıktıktan sonra ise müvekkillerimizin hukuki sorunlarını benimser, hukuki süreci en başından dava ve takip işlemleri sonuçlanıncaya dek özenle takip ederek vekalet ilişkisini yürütürüz.

Büromuz, temelde Türkçe ve İngilizce olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Ekibimiz müvekkillerimize mesleki ilke ve prensiplerimizden taviz vermeden, adil ve sonuç odaklı bir yaklaşımla hizmet sunan avukatlardan ve yasal stajyerlerden oluşmaktadır. Büromuzda, her türlü bilgi ve belge gizli tutulmakta, müvekkillerimize taraf oldukları dava ve takip işlemleri ile ilgili her aşamada bilgi verilmektedir.

Uslu Avukatlık Bürosu kurulduğundan beri, yüksek etik değerlere ve meslek ilkelerine olan bağlılığını her zaman korumuştur. İlkemiz tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, müvekkillerimizin her türlü ihtiyacına yönelik bilgi birikimine sahip olabilmek ve böylelikle yenilikçi, önleyici ve evrensel kriterlere uygun hizmet sunmaktır.